Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

>Společenské hry>Vědomostní>Slovní>Access+ Kdy se to stalo?

Access+ Kdy se to stalo?

NOVINKA
Objevte verzi oblíbené paměťové a přemýšlecí hry Kdy se to stalo? z herní řady Access+.
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 29.7.2024 (více informací)
Záruka: 24 měsíců, Výrobce / značka: Asmodee

Ze stejné kategorie

bez hodnocení
5
4
3
2
1
Jak byste produkt ohodnotili vy?
Objevte verzi oblíbené paměťové a přemýšlecí hry Kdy se to stalo? z herní řady Access+.
Herní řada Access+ je speciálně přizpůsobena k podpoře nápravy kognitivních poruch.
Hry jsou nástrojem, který stimuluje schopnosti a pomáhá upřednostňovat dojmy radosti a sdílené hry.

Díky větším kartám a pečlivě vybraným událostem si radost z hraní mohou užít opravdu všichni! Vyberte si námět a pusťte se do hraní! Vytvořte si časovou osu seřazením událostí z karet ve sledu, v němž se odehrály. Vynikající (a zábavný!) způsob procvičování paměti a zlepšení pozornostních dovedností.

Kognitivní funkce využívané ve hře Kdy se to stalo? Access+:

Logika a matematika:
Hráči musí události vyobrazené na kartách zařadit v chronologickém sledu. To vyžaduje aplikaci matematických znalostí, jako třeba kladných a záporných celých čísel a jejich řazení ve vzestupném pořadí, a povědomí o časové ose a chronologickém sledu.

Dlouhodobá paměť, vnitřní dialog a představivost:
Při hraní obou verzí (klasické i osobních zážitků) se hráči musí dostat k vědomostem či vzpomínkám ve své dlouhodobé paměti (epizodické a explicitní), aby určili, kam daná událost na časové ose zapadá. Tím okamžitě aktivují svůj vnitřní dialog, jak mluví sami k sobě o oné události a snaží se ji zařadit v čase, a/nebo svou představivost, kdy si hledané okamžiky přehrávají v mysli. Tyto mentální akce umožňují vyřešit, kam na časovou osu konkrétní karty umístit.

Další využívané kognitivní funkce
Hráči během celé hry využívají své lexikální pole a představivost k dočasnému udržení pozorovaných obrázků a spojují je se svými dřívějšími vědomostmi. Hráči musí využívat také koncentraci a krátkodobou a pracovní paměť k rozmýšlení a analýze informací. Regulace impulzivnosti jim usnadňuje řazení události ve správném pořadí. Ve verzi osobních zážitků může být potřebná emoční regulace. Vzpomenutí si na určité události může někdy aktivovat související pocity. Když k tomu dojde, hráč musí regulovat vyvstalé emoční impulzy.

Koupí této hry přispějete 35 Kč na nadaci NAUTIS, která pomáhá lidem s autismem a jejich rodinám.

Pohled odborníka: Christophe Debien - Nemocniční psychiatr:
Hraní možná uzdravuje, ale bezpochyby uklidňuje, posiluje a rozvíjí. Zřejmě právě proto hry patří k mnoha nástrojům facilitace, které každodenně využíváme při práci s pacienty, ať již ke stimulaci špatné paměti, zlepšení narušené pozornosti a projekčních schopností či oživení motorických dovedností.
Nová řada her Access+ nejen zábavnou formou přibližuje hry vhodné pro pečovatele a ty, o které se starají. Přináší toho mnohem více: umožňuje využívat hry coby součást péče tím, že je přizpůsobuje a mění tak, aby se všichni - rodiny, terapeuti a pacienti - mohli rozvíjet společně s ostatními.

Obsah balení:
- 48 karet událostí: Každá karta má přední stranu a stranu s datem. Ilustrace jsou stejné na obou stranách. Na straně s datem je uvedeno datum i název události.
- 12 karet osobních zážitků: Každá karta obsahuje námět a ilustraci spojenou s nějakým okamžikem v životě
- 4 časové osy
- 1 pravidla

Doba hraní: 15 min
Počet hráčů: 1-4
Doporučený věk: 8+

 
Doplňující informace: UPOZORNĚNÍ! Nevhodné pro děti do tří let. Nebezpečí udušení - obsahuje malé části.
Technické údaje
Baterie jsou nutné: Ne
Baterie jsou součástí: Ne
Vlastnosti
Doba hraní: 15 min. min.
Počet hráčů: 1-4
Produktová řada: Access+
Věk od: 8
Rozměry
Hloubka: 4,80 cm
Hmotnost: 0,40 kg
Šířka: 20,70 cm
Výška: 20,70 cm
bez hodnocení
5
4
3
2
1
Jak byste produkt ohodnotili vy?
Máte nějaké otázky týkající se produktu? Nebojte se zeptat.
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
Access+ Kdy se to stalo? | nixa.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://www.nixa.cz/
https://www.nixa.cz/kdy-se-to-stalo---access?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!